MIS ON HAPKIDO? - ICHF ESTONIA

COMBAT HAPKIDO
Title
Go to content
MIS ON HAPKIDO?
Hap = Harmoonia
 
Ki = Jõud,energia
 
Do = Tee või teekond
 

Hapkido on Korea võitluskunst, mida praktiseeritakse kogu maailmas. Iseloomulik liigeste lukkude, heidete ja dünaamiliste löögitehnikate abil on see Korea võitluskunst ainulaadne  vastase rünnakute ümbersuunamisele, mitte jõulisele blokeerimisele.
 
 
Hapkido on võitluskunst. See oli mõeldud ründaja vastu kaitsmiseks, kellel on oskusi paljudes võitlusvormides. Hapkido, juured algavad Aiki-jujitsust,Hapkidos on lisatud liigeste lukud, heited ,haaretest vabanemised ja lõksupüüdmis tehnikad, muutes selle üheks originaalsemaks hübriidseks võitluskunstiks. Erinevalt tänapäevastest MMA treeningutest annab Hapkido aga õpilasele tugeva aluse erinevates kaitsevormides ning juhib selle kaitse strateegia vee, ringi ja harmoonia põhimõtetesse. See annab õpilasele kindla raamistiku, mille abil oma oskusi arendada, nii et tegelikes kaitsesituatsioonides ei jääks nad vastasele alla.
 
 
Selle eesmärk on võimaldada võitluskunstnikel kiiresti alistada vastane ja muuta ründajad täiesti võimetuks suurt kahju tekitama. Kuna Hapkido annab täieliku kontrolli füüsilise vastasseisu üle ja rõhutab täpsust üle jõulise jõu, saab hapkido harrastaja lokaliseerida vastasele tekitatud kahju ja vältida tahtmatu vigastuse tekitamist.
 
 
Sel põhjusel on see kogu maailmas väga populaarne eraturva- ja korrakaitseametnike seas.
 
 
Kuid ärge arvake,et Hapkido on ainult PUHTALT enesekaitse. Hapkido võimaldab harjutajal kasutada ka äärmiselt võimsat ja isegi surmavat jõudu, kui see on hädavajalik.
 
 


Korduma kippuvad küsimused

 
Kas Hapkidos on vööd? Jah, ja vööde värvid võivad kooliti erineda. Madalaimast kõrgeimani on meie vööd: valge, kollane, kollane rohelise triibuga,roheline,roheline sinise triibuga, sinine, sinine punase triibuga, punane,punane musta triibuga,must valge triibuga ja must vöö 1 Dan.
 
 
Kui kaua kulub musta vöö saamiseks Hapkido's? Tavaliselt toimub koolitus umbes kahe-kolme aasta jooksul vähemalt kaks korda nädalas, kuid tegelik kuluv aeg võib varieeruda ja see sõltub konkreetse õpilase oskustest ja pühendumusest. Pidage meeles, et kuigi must vöö on kindlasti suur verstapost, pole see siiski lõpptulemus!
 
 
 
Mis juhtub antud Hapkido klassis? Tund algab tavaliselt soendus harjutustega. Seejärel harjutavad õpilased enesekaitsetehnikaid,jalalööke ja käelööke. Tund lõpeb venitusharjutustega
 
 
Mis vahe on Hapkido ja Aikido vahel? Nii Hapkido kui ka Aikido asutajad õppisid Daito-Ryo Aikijiujutsut samalt meistrilt Jaapanis ja seetõttu on võitlusstiilidel väga palju ühist. Siiski on üks oluline erinevus. Traditsiooniliselt on aikido peaaegu puhtalt kaitsekunst, samas kui Hapkido õpetab ka agressiivseid tehnikaid.
COMBAT HAPKIDO ESTONIA
SÕLE 40,COMBAT HAPKIDO DOJANG
10317 Tallinn (Estonia)
+372 556 78183
+372 552 4634 (VENE KEELES)

© 2024 Combat Hapkido Estonia. All rights reserved
-
Back to content