COMBAT HAPKIDO - ICHF ESTONIA

INTERNATIONAL COMBAT HAPKIDO FEDERATION
Title
Go to content
MIS ON COMBAT HAPKIDO?
INTERNATIONAL COMBAT HAPKIDO FEDERATION
COMBAT HAPKIDO
( korea keeles tuntud kui Chon-Tu Kwan Hapkido 전투 관 합기도 ) on eklektiline moodne Hapkido süsteem, mille asutas John Pellegrini 1990. aastal.Järgmise sammu astudes 1992. aastal, moodustas Pellegrini ametliku juhtorganiga Rahvusvahelise Combat Hapkido Föderatsiooni(ICHF). Hiljem, 1999. aastal tunnustasid ICHF-i Korea Kido Assotsiatsioon ja Maailma Kido Föderatsioon, ühiselt tuntud kui Kido Hae, Hapkido stiiliks Chon Tu Kwan Hapkido .   Lõuna-Korea valitsus on tunnustanud Maailma Kido Föderatsiooni organisatsioonina, mis on ühenduslüliks Korea ametliku võitluskunstide juhtorgani ja ülejäänud maailma võitluskunstide kogukonna vahel.  Combat Hapkido asutaja oli oma avalduses väga selgelt öelnud, et ta ei leiutanud uut võitluskunsti. Ta ütles: "Olen ainult struktureerinud uue enesekaitsesüsteemi, mis põhineb kindlatel teaduslikel põhimõtetel ja tänapäevastel kontseptsioonidel. Sel põhjusel nimetatakse ka Combat Hapkido" enesekaitse teaduseks ". Combat Hapkido on uus tõlgendus ja rakendamine. valitud osa Hapkido tehnikast.  Sõna "Combat" lisati Combat Hapkidole, et eristada seda süsteemi traditsioonilistest Hapkido stiilidest ja tuvastada selle fookus enesekaitseks.
Stiil kasutab ühislukke , survepunkte , viskeid , käe lööke ja madala asetusega lööke ning koolitab praktikuid enese kaitsmiseks kas peatset rünnakut vastu võtma või ennetavalt ründama. Nagu paljude Hapkido stiilide puhul, rõhutab see ka väikseid ringliigutusi, mitte vastupandavaid liikumisi ja vastase juhtimist jõu ümbersuunamise ja mitmekesise liikumise abil ning harjutajad soovivad võimenduse saamiseks eeliseid saavutada jalatöö, distraktiivse löömise ja kehaasetuse abil .
Combat Hapkido ei sisalda teatud traditsioonilisi Hapkido tehnikaid, mida ta pidas tänapäevaste enesekaitse stsenaariumide jaoks ebapraktiliseks. Näiteks on välja jäetud purustamised,akrobaatilised  hüppe- / keerutamislöögid, vormid ja meditatsioonid ning relvade, näiteks mõõkade ja muude relvade eemaldamine, mis oleks ebapraktiline ja mida kaasaegses ühiskonnas tavaliselt kaasas pole. Combat Hapkido võitlemise strateegia erineb traditsioonilisest Hapkido strateegiast, kuna see hõlmab põhiosa õppekava täiustamiseks selliste stiilide funktsioone nagu Jeet Kune Do , Jujutsu , Western Boxing ja Kuntao Silat. Näiteks on tõstatatud kriitika, väites, et Hapkido traditsioonilised stiilid ei taga ulatuslikku maapealset enesekaitse õppekava;Combat Hapkido püüab seda lahendada, uurides ja kaasates erinevate stiilide haardetehnikaid. Teine näide on Jeet Kune Do trapping  tehnikate tuletatud versioonide lisamine, et hõlbustada üleminekuid Combat Hapkido  lukustus- ja viskemeetoditesse. Combat Hapkido põhitehnikate võitlus tugineb suuresti traditsioonilistele Hapkido tehnikatele, mida ICHF otsustas oma tänapäevase enesekaitse eesmärgi saavutamiseks kõige praktilisemalt kasutada. Põhiõppekava on jaotatud kümnesse põhitasemesse või astmesse ning Floridasse Fernandina Beachis asuva ICHF-i peakorteri kaudu pakutakse koolidele ja üksikutele õpilastele ulatuslikke võrdlusmaterjale, sealhulgas täielikku videoteavet. Kogu Combat Hapkido koolitust täiendatakse ulatuslike koolitusseminaridega, enamus kuud hõlmavad mitmed seminarid kogu Ameerika Ühendriikides ja rahvusvaheliselt. Lisaks põhiõppekavale uurib ja arendab ICHF "põhiõppekavaga ühilduvaid" mooduleid ning julgustab õpilasi neid uurima. Mõned näited sellistest "moodulitest" on "Pulga ja noa kombinatsioonid", "Maas võitluses ellujäämine", "Anatoomiliste sihtmärkide löögi- ja survepunktid", "Trapping", "Roo", "Dan Bong" ja " Relvade desarmeerimine ". Uusi mooduleid toetavad  seminarid ja kohalikud õpetused, mida viivad läbi iga kursuse sertifitseeritud juhendajad. ICHF-i õpilased peavad teadma  põhikava ja neid julgustatakse õppima ka mitmesuguseid valikulisi tehnikaid. Juhendajad võivad nõuda, et õpilased õpiksid mõnda neist lisa tehnikaid taseme tõstmiseks.

Tasemed
Combat Hapkido kasutab kümmet vöötaseme süsteemi, mille raskusaste ja tehnikate arv kasvab iga vööga järk-järgult. Iga taseme sisu võib kooliti erineda; siiski tuleb Combat Hapkido põhiõppekava õpetada igale tasemele enne, kui edutamise saab saata ICHF-i peakorterisse atesteerima. Kõik atasemesertifikaadid tehakse otse ICHF-i peakorteri kaudu Floridas ja neid hoitakse toimikus tagamaks, et iga õpilane täidab hinde nõuetele vastavat aega. Kõrgema Dan-klassi musta vöö testid peavad õpilased ilmuma suurmeistri John Pellegrini ette testimiseks kas otse Florida peakorteris või ühes paljudest üle kogu riigi korraldatavatest seminaridest. Rahvusvahelist Dan taset taotlevatele pakub Rahvusvaheline Combat Hapkido Föderatsioon võimalust, et Kido Hae kaudu tunnustatakse musta vööga tasemeid.
Erinevus traditsioonilise Hapkido ja Combat Hapkido vahel:
Combat Hapkido on Hapkido uus moodne stiil, mille on välja töötanud Grandmaster John Pellegrini. Combat Hapkido erineb teistest Hapkido stiilidest nii filosoofiliselt kui ka tehniliselt.

Mõned näited:
* Combat Hapkidol  poomse vorme pole.
* Kõik Combat Hapkido jalalöögid on suunatud keha alaosale, akrobaatilisi lööke ei õpetata.
* Combat Hapkido kasutab kukkumis/rullumis tehnikaid ja heiteid väga piiratud viisil.
* Combat Hapkido ei oma tugevaid blokke ega võitlus asendeid.
* Combat Hapkido ei õpeta "traditsioonilisi" relva tehnikaid.
* Combat Hapkido õpetab tulirelvade relvituks tegemise tehnikaid.
* Combat Hapkido sisaldab täielikku maasvõitluse- ellujäämise programmi.
* Combat Hapkido ei ole spordiala ning seda ei saa muuta ega reguleerida. Ei toimu võistlusi, turniire ega meistrivõistlusi.
* Plaatide või muu materjali purustamine pole vajalik ega soovitav.
* Combat Hapkido on paindlik, dünaamiline,eklektiline ja areneb edasi.

ICHF ESTONIA
SÕLE 40,COMBAT HAPKIDO DOJANG
10317 Tallinn (Estonia)
+372 556 78183
+372 552 4634 (VENE KEELES)
INFO@COMBATHAPKIDO.EE
© 2020 Combat Hapkido Estonia. All rights reserved
Back to content