HAPKIDO AJALUGU - ICHF-ESTONIA

Go to content
AJALUGU

Nagu enamiku Võitluskunst'ide puhul, on Hapkido ajalugu varjatud algupäraste dokumentide müsteeriumis ja kogumikes ning kallutatud aruannetes selle võitluskunsti päritolu kohta.  Viimase 2000 aasta pikkust visiooni, on Korea rahvas välja töötanud mitmeid võitlussüsteeme ja võitluskunstide stiile, mis on muutunud tänapäeval Taekwondo, Tang Soo Do, Hapkido, Kook Sool Hwa Rang Do jne. Sajad aastaid kestnud kaubandust, sõdu ja okupatsiooni Korea ja selle naabritega, Hiina ja Jaapaniga, on toonud kaasa "ristsaavutamise", vastastikuse mõju ja stiilide ja tehnikate segamise. Nüüd on praktiliselt võimatu kindlalt öelda, millised tehnikad on tõeliselt Korea, Hiina või Jaapani päritolu
                                                                                             
   SOKAKU TAKEDA                                                                               CHOI,YONG-SOOL  
         (1859-1943)                                                                                                (1904-1986)                                                                   
Hapkido asutas Choi Yong Sool (1904-1986). Teadaolevalt töötas ta süsteemi välja, ühendades mõned Korea võitlusmeetodid Jaapani Daito Ryu Aiki-Ju Jitsuga. Choi õppis seda süsteemi oma Meistrilt Sokaku Takedalt, elades Jaapanis 1915-1945. Pärast seda, kui ta pöördus tagasi Koreasse, hakkas Choi õpetama Enesekaitset (Yawara) TaeGue linnas. Algselt kutsus ta oma süsteemi Yu Kwon Sool. Üks Choi vanematest õpilastest, Ji Han-Jae, väidab, et ta oli esimene, kes tutvustas 1957. aastal Soulis nime Hapkido. Kuid seda vaidlustavad tugevalt Choi esimene õpilane ja mentor, prof. Suh Bok Sup, kes väidab, et Tema ja Choi kasutasid juba sõna "Hapkido", kui nad avasid oma esimese dojangi (kooli) 1951. aastal. Mõned "traditsioonilised" instruktorid väidavad, et Hapkido sisaldab üle 3600 tehnikat, sealhulgas 120 erinevat lööki. kes oli Choi esimene õpilane ja tööandja, vaidlustab selle ja kinnitab, et algne Hapkido süsteem, mida Choi õpetas, koosnes ainult 100 enesekaitsemeetodist.
Tänapäeval on palju Hapkido stiile ja üle tosina ühendusi / juhtorganeid. Mõned stiilid on tekitanud vorme (Hyung) ja nõuavad neid edasijõudmiseks, teised rõhutavad kõrget löömist (sh hüpped ja lend lööke); veel teised, mida mõjutavad tugevalt judo või aikido, rõhutavad viskamisoskusi.
Sõna "Hapkido" (mis on tegelikult 3 erineva sõna kokkusurumine) sõnasõnaline tõlge esitatakse siin, et anda parem ülevaade süsteemist ja mõningast kultuurilist / ajaloolist tausta:
HAP - ühendada,  koordineerima, ühinema.
KI- Sisemine jõud, dünaamiline energia, elujõud.
DO- Süsteem, meetod , teekond
Põhjus, miks igal terminil on mitu inglise keele vastavat sõna, on see, et idamaade ja lääneriikide keeled väljendavad mõtteid, ideid ja kontseptsioone erinevatel viisidel, mille tulemuseks on tõlked, mis "lähendavad" algset tähendust. Hapkido Korea tähemärki tõlgitakse jaapani keeles kui aikido (ja vastupidi). Kuid ärge segage neid kahte kunsti või pidage neid samaks, nad ei ole. Neid asutasid erinevad meistrid mitte ainult erinevatel aegadel, erinevates riikides, vaid ka filosoofias ja tehnikates.
ICHF-ESTONIA
SÕLE 40,TALLINN
ICHF-ESTONIA DOJANG

+372 55678183
+372 55 24634 (VENE KEELES)

info@combathapkido.ee

Pangakonto liikme- ja kuumaksu tasu maksmiseks.
SK COMBAT HAPKIDO ESTONIA
SEB BANK IBAN EE311010220272244228
Võta kontakti

Back to content